OBAVIJEST RODITELJIMA I UČENICIMA

Autor: Matea Jović, 3. 9. 2020.

Poštovani roditelji i učenici,

započinjemo školsku godinu 2020./2021. u novim uvjetima,  usred epidemije COVID 19. Pred sve nas su  postavljeni veliki izazovi, a sve radi očuvanja svoga, ali i  tuđega zdravlja. Svi se moramo odgovorno ponašati i pridržavati uputa Ministarstva znanosti i obrazovanja, te preporuka HZJZ. Zbog toga je i nova organizacija rada OŠ Runović čije detaljne upute donosimo u nastavku ove vijesti.

Nastava počinje 7. rujna po MODELU A, tj. nastava se za sve učenike odvija u školi. Nastava će biti organizirana u dvije smjene i to:

• 1. smjenu pohađaju učenici od 5.- 8. razreda s početkom u 8:00 sati
  • 2. smjenu pohađaju učenici  od 1. - 4. razreda s početkom u 13:30 sati

Svaki razred ima svoju učionicu i ostaje u njoj cijeli dan. Učenici ulaze u školu na dva ulaza: glavni i sjeverni – po rasporedu:

1. razred: - učionica PRVOG RAZREDA – sjeverni ulaz
  2. razred: - učionica TEHNIČKE K. – sjeverni ulaz
  3. razred: - učionica FIZIKE   -  glavni ulaz
  4. razred:  -učionica MATEMATIKE – glavni ulaz
  5. razred: - učionica HRVATSKOG J. – glavni ulaz
  6. razred: - učionica TEHNIČKE k.  – sjeverni ulaz
  7. razred: - učionica MATEMATIKE – glavni ulaz
  8. razred: - učionica BIOLOGIJE – sjeverni ulaz

Učenici sa sobom donose marendu i vodu jer je zabranjeno napuštanje školskog prostora do završetka nastave. Učenici 5.-8. razreda obvezni su nositi maske .

ORGANIZACIJA PRVOG DANA

Prvi dan učenici viših razreda dolaze u 8:00 sati ispred naznačenih ulaza bez kontakta  s učenicima drugih razreda. Po pozivu učitelja ulaze, peru ruke te odlaze u svoje učionice, gdje će se održati satovi razrednika, dobit će detaljne upute o mjerama kojih se trebaju pridržavati,  dobiti raspored sati, preuzeti udžbenike.

Učenici nižih razreda dolaze u školu u  10:30  sati. I njih će učitelji uvesti u njihove učionice, dobit će raspored sati, upute o svim mjerama, te će preuzeti udžbenike.

Učenici 1. razreda trebaju doći s roditeljima ispred škole na glavni ulaz. Sastanak s roditeljima će se održati vani, a potom će učenici nakratko ući u učionicu, dobiti raspored sjedenja i ostale upute za prve dane. Roditelji će nakon toga pojedinačno preuzimati udžbenike. Podsjećamo  roditelje da tada  moraju  imati maske.

Učenici male odmore provode u učionicama, a veliki vani uz ograničeno kretanje.

Učenici trebaju donijeti torbe, jednu bilježnicu i pribor za pisanje.

PRIJEVOZ UČENIKA

Prijevoz je organiziran za učenike koji na to po Zakonu imaju pravo, a to su učenici koji putuju sa Sebišine. Prijevoz je organiziran kao i do sada. Učenici u autobusu  moraju imati maske.

OBVEZE RODITELJA

Roditelji imaju veliku ulogu u provedbi sigurnosnih mjera , te suradnje sa školom.

Ministarstvo i HZJZ su propisali obveze roditelja:

• Obvezno mjeriti temperaturu učenika svaki dan prije polaska u školu i bilježiti u bilježnicu koju učenik pokazuje učiteljici
  • Ne mogu ulaziti u školu, osim po dogovoru s učiteljicom
  • Ako dijete ima bilo koje simptome ne smije dolaziti u školu, a roditelj mora izvijestiti školu i svoga liječnika
  • Ako netko od ukućana ili roditelj ima simptome, ne smije dolaziti u školu niti slati dijete u školu
  • Imaju obvezu surađivati s učiteljima, te pratiti rad i napredovanje učenika

Da bi epidemiološka situacija bila bolja trebamo se svi zajedno odgovorno ponašati i poštivati propisane mjere.

Želimo vam uspješnu novu školsku godinu.

Ravnateljica:

Marija Biočić